Get inspired

Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


  Search

  W drodze do Siebie

    /  HISTORIA   /  W drodze do Siebie

  W drodze do Siebie

  Witaj w Moim Świecie .

  Jeżeli jesteś osoba poszukująca większego zrozumienia swojego istnienia i trafiłaś na ta stronę to wiedz, że w życiu nie ma przypadków i podobne energię ze sobą rezonują. Zapytasz zapewne jaki to ma związek z ceramiką?? Odpowiem: – dla mnie kluczowy. Ponieważ, jak się po drodze okazało, to glina jest moja czułą przewodniczka życia od dzieciństwa.

  Kilka lat temu będąc na rozmowie coachingowej, która miała mi pomoc zdefiniować moje ceramiczne cele u mentorki z Colgium Civitas,  Iwony Kubiak, zaczęłam o  sobie mówić i o glinie, w trakcie rozmowy o tym,  że glina musi być długo  ugniatania aby stworzyć z niej nowe formy, bo inaczej wraca do swoich pierwotnych ustawień bardzo się wzruszyłam.

  Iwona się  zapytała: „Monika co cię w tym tak porusza…?” W tamtym momencie nie umiałam odpowiedzieć .. znalezienie odpowiedzi zajęło mi  kilka lat.

  Teraz już wiem, umiem nazwać to coś co doprowadziło mnie do łez.

  “glina kojarzy mi się ze mną i innymi kobietami, które są ugniatane  i wtłaczane od pokoleń w różne kształty aby spełnić szereg społecznych oczekiwań jakie im ono  stawia”

  A my Kobiety, jesteśmy delikatne i miękkie jak glina jednocześnie piękne, kruche ale też twarde i niesamowicie wytrzymałe, niczym ukochana przeze mnie porcelana.

  Ułożone, uformowane, określone przez wychowanie i środowisko, trwamy odpowiedzialnie w nadanych formach. Ja też długo starałam się taka być i tak trwać. Teraz jednak wiem, że istnieje w nas ogromna potrzeba powrotu do naszych pierwotnych ustawień, do siebie, do dzieciństwa, abyśmy same, świadomie mogły tworzyć nasz kształt na nowo. Prawdziwy, płynący z naszego otartego serca, szczery i w najpiękniejszy sposób obrazujący naszą kobiecą niedoskonałość i jej duchowe piękno.

  10 lat  temu moje ciało poważnie zachorowało. Dopiero teraz wiem, że właściwie nie ciało a dusza. To był dla mnie przełom.

  Miałam wybór: zająć się sobą natychmiast albo umrzeć. Taka sytuacja to mocny kop od Świata, który daje rozpęd, jaki w normalnych (stabilnych) warunkach jest niemożliwy… Oczywiście możesz się opierać i nic nie zmieniać albo stanąć do tej zmiany na miarę swoich najlepszych możliwości.

  Dziś czuję wdzięczność. Choroba i moje ciało zatrzymało mnie w dotychczasowym pędzie życia. Wymusiły na mnie pytania: w jakim celu i dla kogo tak pędzę na oślep. Mozolnie, krok po kroku znalazłam przestrzeń dla siebie, sprawdzałam co lubię i czego nie, co lubi moje ciało, jakie emocje są we mnie, co z nich wynika. Długi proces pracy z zakrętami i zawijasami  życiowymi.

  Dla mnie, symbolem drogi zmian i poznawania siebie dla siebie, jest ciąg Fibonacciego, obecny w każdym elemencie natury i kosmosu. ( obraz spirali )

  Tak tez kojarzy mi się podróż przez życie. Naprawdę niewiele widać co będzie dalej, choć wszyscy marzymy o bezpiecznej i prostej odpowiedzi to jednak ta droga nie jest  prosta 😉 a jednak poruszająco piękna.

  Kształt muszli porcelitki, to też spirala, a gdy odkryłam, że pierwsza nazwa porcelany to PORCELETTA, nadana jej przez światowego podróżnika Marco Pollo – wiedziałam już że to MÓJ symbol. Mój Świat i Universum ma kształt muszli. Piękne prawda ?

  A jaki kształt ma twój swiat ??

  Jeżeli chcesz go poznać a nie wiesz jak  się za to zabrać , spotkaj się ze mną, zobacz czy praca terapeutyczna, która stosuje może Ci w tym pomoc .

  Nazywam siebie Teraputką  Duszy i Ciała, bo z własnego doświadczenia wiem, że to najlepsza droga do prawdziwej zmiany swojego obecnego „kształtu „.

  Narzędziami, których używam w pracy z poszukiwaczami siebie, to terapia przez sztukę i praca twórcza z gliną, dźwięk Szymańskiego bębna oraz integracja traum przez oddech.

  Czerpię zasoby z ukończonych szkół i swojego doświadczenia Prowadzę też w swojej ukochanej pracowni @Magia Gliny warsztaty dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

  Szczególnie lubię pracę z dziećmi, ponieważ one są prawdziwe, nieukształtowane, ciekawe świata i chłonne wiedzy, również, a może przede wszystkim o sobie.

  W zakładce Magia Gliny znajdziesz bieżące wydarzenia.

   

  Moja ceramika jest efektem mojego połączenia duszy i ciała. Jest ze wszech miar unikatowa i oddaje moje bieżące fascynacje emocjonalne i duchowe. Zapraszam Cię do jej kupna i codziennego obcowania z jej pozytywną energią .

  X