Get inspired

Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


  Search

  moja
  droga do siebie

  Teraputka Duszy i Ciała & Trener mentalny & Ceramiczka

  ŚWIADOME I NIEŚWIADOME POSZUKIWANIA

  Brzmi dziwnie? Trochę. tak… ale w rzeczywistości to zupełnie normalne, że jedne rzeczy robimy z namysłem (świadomie) inne, odruchowo, instynktownie (nieświadomie), nawet w obliczu wielkich zmian. Opowiem też o tym com mnie w życiu zachwyca i smuci.
  Na chwile obecną mogę powiedzieć, że jestem kobietą spełnianą rodzinnie oraz w karierze firmowej, doświadczyłam na sobie trosk poważnej choroby i przemian życiowych z nią związanych.
  Od ponad 10 lat jestem na ścieżce rozwoju osobistego i duchowego co niezmiernie wzbogaciło moje życie, przed tym okresem na krótko byłam buddystką, lecz dopiero okres związany z poważną chorobą zmobilizował mnie do poszukiwania zrozumienia sensu czy też bezsensu mojego życia. Wzięłam udział w bardzo wielu warsztatach rozwoju osobistego, duchowego (lepszych i gorszych), skończyłam studia Life Coachingu oraz Integracji z Oddechem i zostałam Coachem terapii oddechem.
  “Odbyłam wiele podroży do dalekich krajów i spotkań z szamanami, jednak dopiero spotkanie z gliną i ceramiką, było w stanie wprowadzić moje myśli w stan ukojenia”

  Nie zrozum mnie źle

  Sama glina mnie nie uspokoiła, bez tej drogi i  pracy ze sobą nie odkryłabym źródła jakim jest  powrót  do korzeni, od których wcześniej uciekłam.
  Ucieczka, niestety, pomaga tylko na jakiś czas. Później samo życie stale Ci przypomina o tym skąd pochodzisz. Warto więc odkryć te korzenie, bo przychodząc na świat z jakiegoś powodu wybieramy właśnie to miejsce a nie inne.
  Zaczęłam więc od ukochania ziemi na której się urodziłam.
  Dlaczego tym pisze bo dopiero po 40 latach przypomniałam sobie, o tym że w ziemi rodzinnej  znajduje się złoże gliny,  z którego mój tata wydobywał glinę dla mojego wujka, który był garncarzem i to bardzo znanym .
  Możesz wierzyć lub nie ale dopiero niedawno o tym sobie przypomniałam .
  Tak wiec dla mnie glina to powrót do wewnętrznego dziecka i ukochania w sobie wszystkich rozbitych późniejszym życiem części.
  Jestem też przekonana, że to cudowny materiał terapeutyczny dla każdego, koncentracja na pracy twórczej doskonale wycisza umysł i daje  nieskończoną radość tworzenia. Jednocześnie uczy pokory i cierpliwości, pracy z samooceną i własnymi przekonaniami.

  WCISNĘŁAM RESET

  Ceramika stała się więc moją pasją oraz wspaniałym sposobem na spędzanie codzienności. Zaczęłam tworzyć u siebie w domu w piwnicy a z czasem i odrobiną starań wykiełkowała klimatyczna pracownia. Do mojej jednoosobowej oazy napływało coraz więcej ludzi szukających twórczego spełnienia. Wraz z pracownią rosły moje możliwości.
  Obecnie mam pracownię “na mieście”.  Magia Gliny gdzie jest wystarczająco przestrzeni dla mnie, innych entuzjastów pracy twórczej . Jest tam tez sklep stacjonarny i gdzie można kupić moje prace. W mojej twórczości widać inspiracje  naturą, często sięgam po motywy muszli, liści, kwiatów, zwierząt, pociągają mnie również  uniwersalne i czyste formy. To zależy często od mojego nastroju i energii, w której jestem.
  Ostatnio moje serce wypełnia miłość do królowej wszystkich materiałów jaką jest piękna, mocna i jednocześnie delikatna i krucha – Porcelana. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż jest to bardzo chimeryczny materiał ale prace końcowe warte są wysiłku jakie się w ich proces twórczy wkłada.
  Moją porcelanę zdobię pigmentami w tylu japońskiej techniki nerkomi i prawdziwym złotem. Za ciekawostkę powiem Wam, że ludzka ręka fizycznie nie jest w stanie stworzyć dwóch identycznych obiektów. Nadaje to każdemu z nich charakteru i wyjątkowości.
  Taka jest moja sztuka ceramiczna, w każdej jej części kryje się moja historia i energia. Zapraszam serdecznie was do jej poznania.
  Do zobaczenia.

  zajrzyj do sklepu

  BIŻUTERIA / JEWERLY
  CERAMIKA UŻYTKOWA / HOME CERAMIC
  TERAPIA HOLISTYCZNA
  HOME DECOR
  PORCELETTA / PORCELANA / PORCELAIN
  WARSZTATY / WORKSHOPS / MAGIA GLINY
  X